FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Кошничка:

Празна кошничка

Барај гуми...

Нови гуми

Цена: 4.300,00 ден.
Цена: 3.500,00 ден.

Speed-Life | 215/45 ZR 17 87Y TL FR


Детали за производот

Speed-Life динамичен пневматик. Лесен при управување во кривините.

Дизајниран за средна и висока класа на автомобили, Speed-Life поставува нови услови за максимално придржување на коловозот при вртење со голема брзина. Во тесен или широк свиок, на влажен или сув асфалт, без оглед на ситуацијата, Semperit Speed-Life демонстрира врвно управување. Спортските перформанси, безбедност и комфорт - три карактеристики во еден пневматик. Без оглед на временските услови!!!

Сезона: Летна

Брзински индекс: до 300 km/h

Ширина: 215

Профил: 45

Дијаметар: 17"

  1. Сертификати
  2. Технички податоци
Top performance on straight and winding roads.
Optimized handling characteristics on straight and winding roads, thanks to innovative tread pattern design with optimum rigidity distribution.
Effect: Increased absorption of lateral and longitudinal forces.
Comfortable and quiet running.
Comfortable ride and constant quiet running in all driving situations as a result of varying block lengths and offset positioning in the tread centre and shoulder.
Effect: Tread blocks have staggered contact with the road.
Grips on wet roads.
Safe, sporty and economical - even on wet roads - thanks to latest generation full-silica compound.
Effect: Improved grip in the wet and lower rolling resistance.

Контакт

  • ул: Перо Наков бр. 31
    1000 Скопје, Македонија
  • 078 233 313 | 078 339 688
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Социјални мрежи

Кон врв